У Тернополі презентували книгу «Готи над Гнізною»

Місто

В обласній раді відбулася презентація, за участі автора та видавця, книги нашого земляка, кандидата історичних наук, заступника голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака.

Любомир Крупа, заступник голови обласної ради, подякував автору та видавцю книги: «Велике спасибі вам за таку значну та цікаву роботу, за популяризацію нашого краю, його історії та визначного земляка Ігоря Ґерети.

Ми сьогодні говоримо про шлях до Європи, забуваючи, що наш край ще з дохристиянської епохи був пов’язаний із античною культурою. Тут перетинались шляхи римських центуріонів, готів, сарматів, слов’ян та інших етносів. Маємо бути горді за наше коріння». Також Любомир Крупа зазначив, що обласна рада й надалі готова надавати допомогу для видання таких книг. До слова, «Готи над Гнізною» побачили світ за часткової підтримки Тернопільської обласної ради та Тернопільської ОДА.

Свою вдячність землякам також висловив заступник голови ОДА Юрій Юрик.

Книга, за словами директора видавництва «Смолоскип» Ростислава Семківа, також нашого земляка, насамперед призначена для тих, хто цікавиться минулим українського народу. Вона популяризує давню історію наших земель. «Матеріал зібрано і написано у доступній для широкого читача формі, – наголосив видавець. – І це важливо, адже науковці, археологи, історики активно працюють, здійснюють цікаві відкриття, а суспільство дуже мало знає про це. «Готи над Гнізною» – це яскрава спроба розповісти про древню історію цих земель».

Богдан Строцень, історик, археолог, говорив про свою участь у розкопках та наголосив: «Нам не потрібно ні придумувати, ні фальсифікувати свою історію. Вона така давня та багата, що її потрібно лише досліджувати та вивчати».

Про проект створення унікальногомузею–скансену на території могильника Черняхівської культури в селі Чернелів–Руський розповів начальник відділу промоції та туризму Байковецької ОТГ, на території якої знаходиться древній некрополь, Михайло Лисевич. Він зауважив: «Переконаний – майбутній скансен буде надзвичайним музеєм, який привабить до себе туристів із усієї Європи, не лиш з України, правда роботи щодо його створення ще надзвичайно багато. Але книга «Готи над Гнізною» – це ще один крок до його відкриття та промоції».

У книзі «Готи над Гнізною» увазі читачів пропонується окремі висновки, до яких прийшов автор та інші археологи в ході вивчення здобутих археологом, істориком, мистецтвознавцем, громадсько-політичним діячем Ігорем Ґеретою матеріалів під час майже 30-літнього дослідження, розкопок археологічної пам’ятки Чернелово-Руького могильника.

Володимир Тиліщак зазначає: «І до сьогодні розкопана Ігорем Ґеретою в Чернелеві-Руькому пам’ятка залишається найбільшим за кількістю розкопаних поховань могильником черняхівської культури на території України».

Автор у своїй книзі висловлює найсміливіші гіпотези щодо того, звідки готи прийшли на ці благословенні землі, хто навчив їх виготовляти високоякісний гончарний посуд, коли з’явилися на Поділлі перші християни тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *