Незабаром в області заборонять вилов раків

анонс Регіон
У період з 20 серпня по 30 вересня на водоймах Тернопільської області встановлюється заборона на вилов раків.

Про це розповіли в Управлінні Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області.

“Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Протягом даного періоду раки скидають свій старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє – вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими”, – інформує Тернопільський рибоохоронний патруль.

За вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів).

Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства.

Якщо Ви помітили порушення, просять терміново повідомляти на цілодобову “гарячу лінію” Тернопільського рибоохоронного патруля: (0352) 27-70-34 та (097) 427-85-95.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *