«Держбюджет на 2020 рік – це бюджет невиконаних обіцянок» – Віктор Шумада

Місто Політика

«Державний бюджет на 2020 рік можна охарактеризувати одним реченням – це бюджет невиконаних обіцянок. Крім цього, він завдає суттєвого удару по децентралізації», – на цьому наголошує голова Тернопільської міської організації партії «Європейська солідарність» Віктор Шумада.

За словами Віктора Шумади, у державному бюджеті на наступний рік не передбачено обіцяного економічного зростання.

У цьому бюджеті ми не бачимо підвищення пенсій, підвищення заробітних плат вчителям. Тобто не бачимо виконання тих обіцянок, з якими на вибори йшла команда Зеленського. Ще на початку 2019 року під час президентства Петра Порошенка виплачувалася індексація, матеріальні допомоги, також було ініційовано 13-ту пенсію. Сьогодні ця ініціатива новою владою скасована.

Віктор Шумада також наголошує, що заява прем’єра Гончарука про 40% зростання протягом 5 років виявились казкою. Замість 8% зростання за рік, уряд планує наростити економіку в наступному році лише на 3,7%.

Окрім цього, уряд зменшив розмір субсидій. Були обіцянки знизити тарифи на ЖКГ. Натомість маємо таку картину: тарифи на компослуги зростають, а на відшкодування субсидій у бюджет уряд Гончарука закладає не 55 млрд гривень як минулого року, а на 7 млрд грн. менше. Виникає питання, хіба людям вже не потрібні субсидії?!
Як наголошує Віктор Шумада, державний бюджет на 2020 рік також завдає суттєвого удару по децентралізації.

За нашими підрахунками, місцеве самоврядування на наступний рік недоотримає майже 150 млрд грн. Якщо упродовж попередніх років місцеві бюджети щороку збільшувалися, зараз бачимо, що уряд скорочує фінансування. Цього року намагалися вилучити в місцевих органів самоврядування податок на акциз з реалізації палива, а це 75 мільйонів гривень у розрізі Тернополя. Потужними зусиллями мерів міст, органів місцевого самоврядування цей податок нам вдалося зберегти. А дії уряду викликають занепокоєння, адже ведеться вже
політика не децентралізації, а централізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *